!ריאיון טלפוני? נא להתנהג בהתאם

"שלום מדברים מחברת X קיבלנו את קורות החיים שלך, זה זמן טוב לערוך ריאיון טלפוני…?"

נשמע לכם מוכר?

 

כיום, כמעט כל ארגון גדול מעסיק צוות של מראיינים טלפוניים אשר תפקידם לעשות את הסינון הראשוני לתפקיד. ארגונים רבים משקיעים כסף רב בראיונות הטלפונים ולא סתם! זהו כלי יעיל לגלות עליך עוד קצת מעבר לקורות החיים שלך. אם זה כ"כ חשוב לארגון, זה חייב להיות חשוב גם לך.

לריאיון טלפוני, כמו לריאיון פרונטאלי, עליך להגיע מוכן!

סוף סוף הגיעה השיחה המיוחלת, שלחת קורות חיים ועכשיו חזרו אליך. הטלפון מצלצל ואתה בדיוק נמצא בקניות, רעש, צעקות ואתה ממש אבל ממש, לא מרוכז. אתה מפחד לוותר על השיחה ולהגיד למראיין שזהו אינו זמן נוח עבורך – מה תעשה? הדרך הטובה ביותר היא ראשית להתנצל, להגיד למראיין כי השיחה עימו חשובה מאוד עבורך ולכן תשמח אם תוכל לקיימה במועד אחר. בקש מהמראיין את מספר הטלפון שלו ושאל מתי יהיה נוח עבורו שתחזור אליו. ומה תרוויח מכך? מעבר לכך שהרווחת לך זמן להכין את עצמך, המראיין ילמד עליך כי אתה בחור רציני, שיש לך מוטיבציה רבה לתפקיד ועל הדרך הפגנת גם אסרטיביות. הקפד לחזור למראיין בדיוק בזמן שבו קבעת.

זהו… אתה מוכן לשיחה. אתה נמצא בבית שלך, בסביבת הנוחות שלך – מצוין! אז לפני שתתרווח לך על הספה עם הפיג'מה, קח בחשבון – בטלפון שומעים הכול. התייחס לשיחה ברצינות– אל תשכב, אל תבצע עוד מיליון דברים במקביל, אל תשים את הטלפון על רמקול ואל תהיה בנוכחות אחרים. ומה כן? שב מול שולחן, שים את קורות החיים מולך ואם יתאפשר לך, גם את פרטי המשרה.

 אז מה צפוי לך?

ריאיון טלפוני כולל בדרך כלל – שאלות טכניות אשר מטרתם לעשות תיאום ציפיות ראשוני על הדרישות הקשיחות של התפקיד. (שאלות לגביי היקף המשרה, ידע נדרש, מיקום המשרה ולעיתים אף ציפיות שכר). בשלב הבא ירצה המראיין לדעת אודותיך, מעבר לקורות החיים שלך. גם אם הוא ישאל אותך לגביי מקומות העבודה האחרונים שלך, זה לא המקום ולא הזמן לשאול: "מה, אין לך את קורות החיים שלי?" למראיין יש את קורות החיים שלך אבל הוא רוצה לשמוע איך אתה מדבר על מקום העבודה שלך, איזה פרטים אתה מדגיש, מה אתה מחסיר וגם לאמת את הדברים הכתובים בקורות החיים. מראיין טוב יקשיב לתוכן הדברים שלך אך גם מעבר למילים שלך, הוא יקשיב לביטחון שלך, המוטיבציה שלך, התחושות שלך ואיזה תגובות מעוררות השאלות שלו אליך. הקפד על דיבור נינוח ורהוט וחשוב לפני כל תשובה.

 בסיום הריאיון רשום לך דברים חשובים שציין המראיין ואם תזכור גם שאלות ששאל, חשוב איזה דברים היה חשוב לו לברר אודותיך– אם צלחת את הריאיון הטלפוני, מידע זה יהיה לך לעזר רב בהכנה לשלב הבא – שלב הריאיון הפרונטאלי או מרכז הערכה.

Cinque Terre
Cinque Terre
Copy of Copy of המלצה 1

דגכדגכדגכדגכדגכדגכדגכדגכ דגכדגכדגכדגכ