ההזדמנות שבחיפוש

תקופת חיפוש עבודה קצרה או ארוכה ככל שתהיה, עשויה להיות תקופה לא כ"כ נעימה, בלשון המעטה. זוהי תקופה שבה אנו עשויים לחוות כישלונות, דחיות, אכזבות .לעיתים נחכה לטלפון מיוחל שלעולם לא יגיע ומנגד נצפה במינוס  ההולך וגדל. אנו מוצאים עצמנו עוברים שוב ושוב על אתרי הדרושים, אולי משהו השתנה, מקווים כי היום יגיע השינוי, אך שוב זה לא קורה.

אמרו לנו להיות אופטימיים, שזה לוקח זמן. כבר שמענו את כל  אותן העצות איך כדאי לנצל את תקופת האבטלה לעוד קצת מנוחה במיטה (והרי זה חורף ומה יותר כיף מלהתכרבל בתוך השמיכה), הפצירו בנו לעשות את אותם הדברים שמעולם לא הספקנו, להיפגש עם חברים, לקרוא ספר. הרי כולם אמרו לכם :"אתם עוד תתגעגעו לזה… נצלו את ההזדמנות".

תקופת חיפוש העבודה היא אכן הזדמנות. היא באמת הזדמנות מצוינת לממש את כל מה שלא הספקתם לעשות כשעבדתם. אך מעבר לכך, זאת ההזדמנות לחיפוש. אם כבר לחפש אז לחפש עד הסוף,לחפור עמוק עמוק ולהגיע לתובנות. לחפש בתוכנו את הדרך למה שאנחנו באמת רוצים לעשות, לשאול עצמו את שאלת השאלות: אילולא היו לי מגבלות במה הכי הייתי רוצה לעסוק?

 גם אם התפטרנו וגם אם פוטרנו, יש לכך סיבה אמיתית ואנו צריכים לשאול עצמנו בנקודה זו של חיינו מדוע זה קרה ומדוע דווקא עכשיו. אם היינו בעבודה שאינה מתאימה לנו, ככל הנראה שלא היינו מספיק טובים בה, אם היינו בעבודה שאינה מספקת אותנו, ספק אם רצינו באמת להישאר בה.  האם בכל התקופה הזו שעבדנו  היינו מרוצים ממה שעשינו, האם קמנו עם חיוך, האם היה לנו סיפוק אמיתי?

כיום, בעידן שבו אנו חיים, אפשרויות הבחירה מרובות. עבודה לא חייבת להיות רק פרנסה, זוהי יכולה להיות הזדמנות לצמיחה אישית, למימוש עצמי, לסיפוק, לאושר ממשי. אפשר ליהנות מהעבודה שבה אנו עוסקים, ואף רצוי! ולא רק זה, יש הרבה אנשים שנהנים ממקור הפרנסה שלהם, לא הגיע הזמן שגם אתם?

קבלו את האבטלה כמתנה, כהזדמנות שניתנה עבורכם לבחון את חייכם, רשמו לעצמכם מה אהבתם בעבודתכם הקודמת, מה פחות, במה הייתם טובים ובמה פחות, מה העניק לכם סיפוק אמיתי, עם אלו חוויות חזרתם לספר לקרוביכם (ואם היו כאלו בכלל). נסו לדמיין את משרת החלומות עבורכם, מה היא כוללת, מה היא דורשת מכם. מה נדרש מכם על מנת לזכות בה. ערכו רשימה של כל הדברים שאתם צריכים על מנת להשיג את  משרת חלומות. כאשר המטרה פרוסה מנגד, היא תהפוך קרובה יותר מאי פעם.

זכרו, לעולם אין זה מאוחר לעשות בחירות שטובות עבורנו, מה שיעשה לנו טוב, יהיה טוב  עוד יותר בעבור הסובבים אותנו.

ענבל זאב נאור – מאמנת תעסוקתית ויועצת קריירה.

Cinque Terre
Cinque Terre
Copy of Copy of המלצה 1

דגכדגכדגכדגכדגכדגכדגכדגכ דגכדגכדגכדגכ