איך להכין את עצמי לריאיון עבודה?

הטיפ הזה לא הולך לספר לכם כמה זה חשוב ללמוד על הארגון שאליו נקראתם ולא הלבוש שעליכם ללבוש וגם לא על כך שחשוב שתגיעו בזמן… כל הדברים הללו חשובים מאוד, אבל נאמר עליהם מספיק, אתם לא חושבים?

כל מי שהתייעץ עמי אי פעם, יודע שאני מאמינה דגולה בכך שכאשר מחפשים עבודה צריך שתהיה לנו מחברת מסודרת. במחברת שתהא עבורנו כמו יומן, נרשום הכול על התהליך שעברנו, השאלות שנשאלנו, הארגונים שביקרנו, רכזות הגיוס שפגשנו וכו'. תיעוד של כל התהליך שאנחנו עוברים מאפשר לנו לשפר עצמנו מרגע לרגע ולהכין עצמנו מראיון לראיון.

אחד הדברים הכי חשובים שצריכים להופיע במחברת היא רשימת החוזקות שלכם. כן… זה ידוע שדווקא בתקופת חיפוש העבודה, דווקא שאנחנו צריכים להפגין הכי הרבה ביטחון, הביטחון שלנו והערכה העצמית שלנו נמצאים בתחתית. כשאתם מגיעים לריאיון עליכם להגיע מתוך המקומות הכי חזקים שלכם…ולא מהחלשים.

 אז הנה לכם משימה קטנה-

במחברת שלכם, ערכו רשימה שבה תרשמו את כל החוזקות שלכם, התכונות הטובות שלכם, ככל שהרשימה תהיה ארוכה יותר, כך תדעו שהצלחתם יותר בביצוע המשימה.

התבוננו עתה ברשימה, אם ברשימתכם יש פחות מעשר תכונות, אתם ממש רחוקים מלפרגן לעצמכם, חישבו עוד קצת, היעזרו בקרובים לכם, הם ודאי ישמחו לעזור.

צריכים קצת עזרה… הנה כמה תכונות שאולי לא חשבתם עליהם כשעשיתם את המשימה: אמפאטי, שקול, תקשורתי, אמיץ, אחראי, מתמיד, סקרן, ישר. (אתם מוזמנים לפנות אליי לקבלת הרשימה המלאה).

עכשיו שהרשימה התמלאה לה שננו ולימדו אותה, עדכנו אותה כל פעם שתזכרו בעוד משהו.

 ואיך זה קשור לראיונות עבודה? לפני כל ריאיון, קראו שוב את הרשימה, לימדו אותה, זכרו עד כמה אתם טובים במה שאתם עושים וכמה תכונות טובות יש לכם, המעסיק ישמח לגלות זאת גם.

הגיעו לראיון מהמקומות החזקים והבטוחים שלכם ואני מבטיחה לכם שכבר תרגישו הרבה יותר טוב עם עצמכם.

שיהיה בהצלחה!

ענבל זאב נאור – מאמנת תעסוקתית ויועצת קריירה.

Cinque Terre
Cinque Terre
Copy of Copy of המלצה 1

דגכדגכדגכדגכדגכדגכדגכדגכ דגכדגכדגכדגכ